Jest nam niezmiernie miło poinformować o powołaniu nowego składu Kapituły Złotej Księgi na kadencję 2021-2024.

Udział w Kapitule to zaszczyt, ale również zobowiązanie - Kapituła jest organem nominującym laureatów Złotej Księgi, czyli dokonującym wyboru tych spośród zgłoszonych kandydatów, którzy uhonorowani będą wpisem do Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

Pierwsze spotkanie siedmioosobowej Kapituły miało miejsce 15 czerwca br. na Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej. Członkowie Kapituły wybrali ze swojego grona Przewodniczącego Kapituły, którym został prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar i Wiceprzewodniczącego Kapituły, którym został prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn.

W spotkaniu uczestniczył również Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz, który złożył członkom Kapituły gratulacje w związku z ich nominacją oraz życzył owocnych prac w czasie tegorocznej i kolejnych edycji Złotej Księgi.

Na zdjęciu od lewej:

1. mgr inż. Mirosław Boryczko
  2. dr inż. Antoni Bojarski
  3. prof. dr hab. inż. arch.Wacław Celadyn
  4. prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar
  5. prof. dr hab. Krystyna Wieczorek-Ciurowa
  6. prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz
  7. mgr Izabela Paluch
  8. mgr inż. Jerzy Malec

Zdjęcie ze zbiorów SWPK.

Ostatnie pożegnanie

Adam Bochenek

Adam Bochenek urodził się 3 grudnia 1952 roku w Ryglicach. Ukończył Technikum Geologiczno Geodezyjne w Krakowie w 1972 roku a później Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej w roku 1979. Laureatem Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej został w roku 2008. W czasie studiów aktywnie współtworzył życie studenckie naszej uczelni i środowiska krakowskiego. Przede wszystkim w organizacji studenckich imprez turystycznych, a zwłaszcza międzynarodowej wymiany studentów, w ramach Studenckiego Biura Podróży Almatur.

Spotkanie towarzyskie GET-TOGETHER z laureatami Złotej Księgi

Zapraszamy na uroczyste spotkanie towarzyskie ze Złotymi Wychowankami Politechniki Krakowskiej, które odbędzie się o godz. 15:00 w pięknych i przestronnych, nawiązujących do atmosfery XIX w., wnętrzach restauracji Hotelu Polskiego Pod Białym Orłem, unikalnego architektonicznie budynku wpisanego do rejestru zabytków. Kunszt szefa kuchni oraz profesjonalna obsługa zadba o idealną organizację uroczystego obiadu. Gospodarzem miejsca jest hrabia Jerzy Donimirski, Złoty Wychowanek Politechniki Krakowskiej.

Zaplecze hotelu umożliwia zachowanie bezpiecznego dystansu, dlatego gorąco zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym spotkaniu, które jest również pretekstem do podtrzymania więzi z Uczelnią oraz kuluarowych rozmów w gronie przyjaciół z Politechniki Krakowskiej.

Koszt uczestnictwa 110 zł/os ( obiad, napoje, degustacja wina) .

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.09.2020 r.

i przelew na konto SWPK 51 2490 0005 0000 4500 8827 0915 (Alior Bank)

Szczegóły w załączonym Zaproszeniu.

Wkrótce poznamy tegorocznych Laureatów Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej

W dniu 2 października o godz. 13:00 na Sali Senackiej PK odbędą się uroczystości Wpisu do Złotej Księgi oraz wręczenia pamiątkowego dyplomu Laureatom XXII Edycji Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

W tym roku zaszczytne wyróżnienie wręczone zostanie siedmiu wybitnym absolwentkom i absolwentom naszej uczelni.

Informujemy, że z uwagi na możliwe zagrożenie Covid-19  i konieczność zapewnienia reżimu sanitarnego uroczystość na Sali Senackiej będzie miała charakter kameralny i odbędzie się w wąskim gronie tegorocznych Laureatów Złotej Księgi, Jego Magnificencji Rektora PK, dziekanów wydziałów nagrodzonych absolwentów oraz przedstawicieli Kapituły Złotej Księgi i Zarządu SWPK.

W planie jest transmisja tego wydarzenia na FB Stowarzyszenia i Politechniki Krakowskiej:

SWPK https://www.facebook.com/StowarzyszenieWychowankowPK/

PK https://www.facebook.com/search/top/?q=politechnika%20krakowska%20im.%20tadeusza%20ko%C5%9Bciuszki&epa=SEARCH_BOX