Roczniki laureatów Złotej księgi
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
- 2010
- 2009
- 2008
- 2006
- 2005
- 2004
- 2003
- 2002
- 2001
- 2000
- 1999
- 1998
2022
Laureaci Złotej Księgi 2022 - Edycja XXIV:
dr inż. Aleksandra Burczyk - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, 2000 r.
prof. dr hab. inż. Jan Burek - Wydział Mechaniczny, 1976 r.
Tomasz Ćwikowski - Wydział Inżynierii Lądowej, 1984 r.
dr hab. inż. Marek Karkula - Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, 1997 r.
Jakub Kliś - Wydział Mechaniczny, 2006 r.
Andrzej Łazęcki - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej [obecnie: Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki], 1983 r.
dr inż. Jacek Paś - Wydział Mechaniczny. 2000 r.
Barbara Szczepańska-Herman - Wydział Architektury, 1970 r.
Jan Zuba - Wydział Mechaniczny, 1981 r.
2021
Laureaci Złotej Księgi 2021 - Edycja XXIII:
dr hab. inż. Jerzy Feliks - Wydział Inżynierii Elektrycznej, 1992 r. [obecnie: Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej]
Włodzimierz Kołtowski - Wydział Mechaniczny, 1979 r.
Daniel Kukla - Wydział Mechaniczny, 2006 r.
Bohdan Biś Lisowski - Wydział Architektury, 1994 r.
Marek Mazurek - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, 1983 r. [obecnie: Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki]
2020
Laureaci Złotej Księgi 2020 - Edycja XXII:
Barbara Kopczyńska - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, 1986 r. [obecnie: Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki]
Wawrzyniec Kuc - Wydział Architektury, 1988 r.
Rafał Kukla - Wydział Inżynierii Lądowej, 2005 r.
Sławomir Olejnik - Wydział Mechaniczny, 2012 r.
Zbigniew Śliwiński - Wydział Architektury, 1965 r.
Nguyen The Thao - Wydział Architektury, 1976 r.
Prof. Aleksander Wodyński - Wydział Inżynierii Lądowej, 1973 r.
2019
Laureaci Złotej Księgi 2019 - Edycja XXI:
Witold Białokur - Wydział Mechaniczny, 1960 r.
Sławomir Dzierżek - Wydział Mechaniczny, 1990 r.
2018
Laureaci Złotej Księgi 2018 - Edycja XX:
Małgorzata Boryczko - Wydział Inżynierii Lądowej, 1983 r.
Antoni Czekaj - Wydział Mechaniczny, 1980 r.
Małgorzata Duma-Michalik - Wydział Inżynierii Środowiska, 1982 r.
Roman Dziób - Wydział Mechaniczny, 1960 r.
Maciej Moszew - Wydział Architektury, 1969 r.
†Stanisław Niemczyk - Wydział Architektury, 1968 r.
Stanisław Róg - Wydział Mechaniczny, 1982 r.
Piotr Śliwiński - Wydział Inżynierii Lądowej, 2006 r.
2017
Laureaci Złotej Księgi 2017 - Edycja XIX:
†Kazimierz Albin - Wydziały Politechniczne przy Akademii Górniczej [obecnie: Wydział Mechaniczny], ok. 1949 r.
Maria Gmyz - Wydział Architektury, 1983 r.
Zbigniew Konieczek - Wydział Transportu [obecnie: Wydział Mechaniczny], 1987 r.
Krzysztof Kwarciany - Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, 2003 r.
Zbigniew Majka - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, 1999 r.
Jacek Zalewski - Wydział Inżynierii Środowiska, 2001 r.
2016
Laureaci Złotej Księgi 2016 - Edycja XVIII:
Banaś Jerzy - Wydział Budownictwa Wodnego
Kiendra Krzysztof - Wydział Architektury
Kulig Marian - Wydział Budownictwa Lądowego
Majewski Janusz - Wydział Architektury
Mazur Antoni - Wydział Architektury
Świątek Antoni - Wydział Mechaniczny
Talarczyk Sebastian - Wydział Mechaniczny
Zawiślak Władysław - Wydział Budownictwa
2015
Laureaci Złotej Księgi 2015 - Edycja XVII:
Czynciel Bożena - Wydział Budownictwa Lądowego
Feil Andrzej - Wydział Budownictwa Lądowego
Gottfried Jerzy - Wydział Architektury
Komurkiewicz Janusz - Wydział Elektrotechniki
Niedziela Wiesław - Wydział Budownictwa Lądowego
Ogiegło Janusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Pałasiński Tomasz - Wydział Budownictwa Lądowego
Sobieszek Lech - Wydział Inżynierii Lądowej
2014
Laureaci Złotej Księgi 2014 - Edycja XVI:
Niedbała Jerzy – Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Pająk Andrzej– Wydział Budownictwa Lądowego
Paszucha Marek Stanisław – Wydział Budownictwa Wodnego (obecnie Wydział Inżynierii Środowiska)
Staszecki Wiesław - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Szilder Krzysztof - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Wojtas Stanisław – Wydział Inżynierii Środowiska
Wójtowicz Andrzej - Wydział Budownictwa Lądowego
2013
Laureaci Złotej Księgi 2013 - Edycja XV:
Barański Eugeniusz – Wydział Budownictwa Lądowego
Bień Krzysztof - Wydział Architektury
Donimirski Jerzy - Wydział Architektury
Karpiel Bułecka Sebastian - Wydział Architektury
Knapik Adam - Wydział Inżynierii Lądowej
Kurtyka Tadeusz - Wydział Mechaniczny
Lysy Jerzy - Wydział Budownictwa Lądowego
Nowak Michał - Wydział Budownictwa Lądowego
Wiśniewski Marcin - Wydział Inżynierii Lądowej
Zych Jan - Wydział Mechaniczny
Żbik Janusz Stefan - Wydział Architektury
2012
Laureaci Złotej Księgi 2012 - Edycja XIV:
Garścia Mieczysław - Wydział Architektury
Herzog Kazimierz – Wydział Inżynierii Lądowo-Wodnej
Kruk Stanisław - Wydział Mechaniczny
Mrugała Małgorzata - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Rokita Aleksander – Wydział Inżynierii Lądowej
Sapulak Adam - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Sikora Marek - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Sokalski Jacek - Wydział Architektury
Tombiński Jerzy - Wydział Inżynierii Lądowej
Tomczykiewicz Tomasz - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Żmudziński Roman - Wydział Mechaniczny
Życzkowski Stefan - Wydział Mechaniczny
2011
Laureaci Złotej Księgi 2011 - Edycja XIII:
prof. Możeński Cezary - Wydział Chemiczny
Majerczak Józefa - Wydział Budownictwa Lądowego
Piotrowski Andrzej - Wydział Mechaniczny
Rościszewski Lech Michał - Wydział Architektury
Skała Marek – Wydział Transportu
Gąsiorek Paweł - Wydział Mechaniczny
Zawiła Stanisław - Wydział Mechaniczny
Piec Adam - Wydział Mechaniczny
2010
Laureaci Złotej Księgi 2010 - Edycja XII:
Chrząszczewski Wacław - Wydział Mechaniczny
Czopek Grażyna - Wydział Budownictwa Lądowego
Duerschke Gerard - Wydział Architektury
Dzioboń Jakub - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Kasz Jacek - Wydział Mechaniczny
Macelewicz Andrzej – Wydziały Politechniczne przy AGH
Potępa Mariusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Sagan Franciszek - Wydziały Politechniczne przy AGH
Scholz Stefan - Wydział Architektury
Tombiński Zygmunt - Wydziały Politechniczne przy AGH
Urbański Jerzy - Wydziały Politechniczne przy AGH
2009
Laureaci Złotej Księgi 2009 - Edycja XI:
Bachleda - Curuś Andrzej – Wydział Architektury
Jabłoński Aleksander - Wydział Budownictwa Lądowego
Korzeniowski Jerzy - Wydział Mechaniczny
Kunczyński Jan - Wydział Mechaniczny
Łasocha Bogdan - Wydział Architektury
Nowak Tadeusz - Wydział Architektury
Pogan Krzysztof – Wydział Inżynierii Lądowej
Sobczyk Marta - Wydział Budownictwa Lądowego
Sosin Jerzy - Wydział Chemiczny
Stecki Jacek - Wydział Mechaniczny
2008
Laureaci Złotej Księgi 2008 - Edycja X:
†Bochenek Adam - Wydział Budownictwa Lądowego
Chlipalski Andrzej - Wydział Architektury
Chodur Małgorzata - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Dolipski Marian - Wydział Budownictwa Lądowego
Dutka Leszek - Wydział Architektury
Forowicz Jan Włodzimierz - Wydział Mechaniczny
Górska Stanisława - Wydział Budownictwa Lądowego
Grygorowicz Aleksander Aleksy - Wydział Architektury
Karpiel Bułecka Jan - Wydział Architektury
Kowalski Jacek - Wydział Budownictwa Lądowego
Kramarczyk Andrzej - Wydział Mechaniczny
Maj Jan - Wydział Mechaniczny
Michalski Jacek - Wydział Mechaniczny
Ostachowski Andrzej - Wydział Budownictwa Lądowego
Piłat Tadeusz Adam - Wydział Budownictwa Lądowego
Radosz Maciej - Wydział Chemiczny
Siudzińska Renata – Wydział Inżynierii I Technologii Chemicznej
Strojny Wojciech – Wydział Budownictwa Wodnego
Wiltowski Tomasz - Wydział Chemiczny
2006
Laureaci Złotej Księgi 2006 - Edycja IX:
Florek Krystyna - Wydział Budownictwa Lądowego
Gaworczyk Stanisław - Wydział Budownictwa Lądowego
Krasicka Cydzik Elżbieta – Wydział Chemiczny
Latoś Hubert - Wydział Mechaniczny
Olek Jan - Wydział Budownictwa Lądowego
Olszak Wiesław - Wydziały Politechniczne przy AGH
Sentek Jan - Wydziały Politechniczne przy AGH
Szafran Ewa - Wydział Chemiczny
Wojtyczek Janusz - Wydział Mechaniczny
2005
Laureaci Złotej Księgi 2005 - Edycja VIII:
Barański Waldemar Tadeusz - Wydział Mechaniczny
Cieślewicz Kazimierz - Wydział Chemii
Durbas Józef - Wydział Mechaniczny
Engel Zbigniew Witold - Wydziały Politechniczne przy AGH
Gabiga Czesław - Wydział Mechaniczny
Kops Łucjan - Wydziały Politechniczne przy AGH
Legendziewicz Jacek - Wydział Mechaniczny
Oczoś Kazimierz - Wydziały Politechniczne przy AGH
Pierzchała Henryk - Wydziały Politechniczne przy AGH
Płaza Małgorzata - Wydział Mechaniczny
Skarżyński Jerzy - Wydziały Politechniczne przy AGH
Straż Jan - Wydział Mechaniczny
Wąsik Piotr - Wydział Mechaniczny
2004
Laureaci Złotej Księgi 2004 - Edycja VII:
Cisowski Marek - Wydział Budownictwa Lądowego
Czapla Ryszard - Wydział Architektury
Gabryś Elżbieta - Wydział Architektury
Kordyś Józef - Wydział Budownictwa Lądowego
Lubawski Wojciech - Wydział Budownictwa Lądowego
Majewski Bogusław - Wydział Budownictwa Lądowego
Matula Eugeniusz - Wydziały Politechniczne przy AGH
Pilszczek Julian - Wydział Mechaniczny
Rieger Wojciech - Wydział Mechaniczny
Rychwalski Rodney Władysław - Wydział Mechaniczny
Zdzienicki Andrzej - Wydział Chemii
Żak Marian - Wydział Mechaniczny
2003
Laureaci Złotej Księgi 2003 - Edycja VI:
Beksiński Zdzisław - Wydział Architektury
Bień Mieczysław – Wydział Transportu
Cekiera Janusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Ibek Wiesław- Wydział Mechaniczny
Faris Omar – Wydział Chemii
Horacek Maciej - Wydział Chemii
Hrabiec Marian- Wydziały Politechniczne przy AGH
Kostkiewicz Adam - Wydział Mechaniczny
Maj Zdzisław - Wydział Budownictwa Lądowego
Mateja Józef - Wydział Budownictwa Lądowego
Powałka Alfreda - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Przytocki Piotr - Wydział Mechaniczny
Sroka Adam - Wydziały Politechniczne przy AGH
Szrek Stanisław - Wydział Budownictwa Lądowego
Wolwowicz Ryszard - Wydziały Politechniczne przy AGH
2002
Laureaci Złotej Księgi 2002 - Edycja V:
Broś Bolesław – Wydziały Politechniczne AGH
Cieczka Jan - Wydział Mechaniczny
Czekierda Wiesław - Wydział Budownictwa Lądowego
Gaczoł Andrzej - Wydział Architektury
Grzegorczyk Andrzej - Wydział Budownictwa Lądowego
Haider Abdul H. - Wydział Chemii
Iwaniec Alina - Wydział Budownictwa Lądowego
Kahul Roman - Wydział Budownictwa Lądowego
Kasperczyk Ryszard - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Kowalczyk Marek - Wydział Budownictwa Lądowego
Kułakowska-Bojęś Ewa - Wydział Architektury
Mieszkowska Danuta T. - Wydział Architektury
Nieuporany Andrzej - Wydział Budownictwa Lądowego
Obst Ignaz - Wydział Budownictwa Lądowego
Pawlik Marek - Wydział Mechaniczny
Schumacher Zofia - Wydział Budownictwa Lądowego
Sola Zofia - Wydział Mechaniczny
Stypa Marcin - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Wolak Zbigniew - Wydział Architektury
Wójcicki Adam - Wydział Mechaniczny
2001
Laureaci Złotej Księgi 2001 - Edycja IV:
Barbasz Roman - Wydział Mechaniczny
Czopar Jan - Wydział Mechaniczny
Drozd Karol - Wydział Mechaniczny
Friedberg Jan - Wydział Inżynierii Lądowej
Ginalski Jan - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
Irzyk Waldemar - Wydział Mechaniczny
Karasiński Kazimierz - Wydział Inżynierii Lądowej
Karczewski Raul – Wydziały Politechniczne AGH
Kukla Paweł - Wydział Mechaniczny
Lasecki Jarosław Wacław - Wydział Mechaniczny
Leszczyński Janusz - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
Maj Marta - Wydział Inżynierii Lądowej
Malec Jerzy - Wydział Mechaniczny
Noworyta Jerzy Michał - Wydział Mechaniczny
Piekoszewski Witold - Wydział Mechaniczny
Stech Grzegorz - Wydział Mechaniczny
Suchan Edward - Wydział Inżynierii Lądowej
Szczerba Stefan - Wydział Mechaniczny
Szeląg Henryk - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
Wisła Helena - Wydział Mechaniczny
2000
Laureaci Złotej Księgi 2000 - Edycja III:
Berestyński Adam - Wydział Architektury
Bernacki Ludwik - Wydział Inżynierii Lądowej
Bokota Stanisław - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Chruścicki Jacek - Wydział Mechaniczny
Dudzik Stanisław - Wydział Mechaniczny
Dykacz Marian - Wydział Inżynierii Lądowej
Geyer Marek - Wydział Mechaniczny
Górny Zbigniew – Wydział Komunikacji
Hosaja Andrzej – Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
Jarecki Jurand - Wydział Architektury
Kaliski Jerzy Maria - Wydział Budownictwa Lądowego
Kaszowski Stanisław - Wydział Budownictwa Lądowego
†Kosmowski Jan - Wydział Mechaniczny
Krzanowski Andrzej - Wydział Mechaniczny
Liszka Tadeusz - Wydział Mechaniczny
Miłosz Eryk - Wydział Budownictwa Lądowego
Puzia Janusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Sepioł Janusz - Wydział Architektury
Sikora Zbigniew - Wydział Budownictwa Lądowego
Steinhof Marek - Wydział Mechaniczny
Stós Jerzy - Wydział Budownictwa Lądowego
Toboła Janusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Walczykiewicz Tomasz - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Zabłocki Wojciech - Wydział Architektury
1999
Laureaci Złotej Księgi 1999 - Edycja II:
Andreasik Mieczysław - Wydział Budownictwa Lądowego
Bielak Andrzej - Wydział Mechaniczny
Bigajski Marian – Wydział Chemiczny
Buszko Henryk Bronisław – Wydział Architektury
Dziadkowiec Mieczysław - Wydział Budownictwa Lądowego
Dzwoniarski Marian - Wydział Mechaniczny
Florek Ryszard - Wydział Budownictwa Lądowego
Franta Aleksander - Wydział Architektury
Gąsienica Makowski Andrzej -
Grechuta Marek - Wydział Architektury
Haduch Zygmunt - Wydział Mechaniczny
Kamieński Mieczysław Zygmunt - Wydział Inżynierii Lądowej
Kawa Andrzej - Wydział Mechaniczny
Krajewski Antoni- Wydział Mechaniczny
Lech Andrzej - Wydział Chemiczny
Mleczko Andrzej - Wydział Architektury
Mrozik Kazimierz - Wydział Budownictwa Lądowego
Pallado Juliusz- Wydział Inżynierii Lądowej
Pawlak Julian - Wydział Budownictwa Lądowego
Pawluśkiewicz Jan Kanty - Wydział Architektury
Pieronek Mieczysław - Wydział Mechaniczny
Plachta Jan – Wydział Budownictwa Lądowego, Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Rachwalski Stefan - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Roczniak Jan - Wydział Mechaniczny
Siemianowski Jerzy - Wydział Mechaniczny
Staszków Andrzej - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Szura Stanisław - Wydział Mechaniczny
Tomiczek Franciszek – Wydział Budownictwa Wodnego Śródlądowego
Wencelis Jan - Wydział Mechaniczny
Wiatrak Wiesław - Wydział Mechaniczny
Wierdak Stanisław - Wydział Mechaniczny
1998
Laureaci Złotej Księgi 1998 - Edycja I:
Ambasz Ryszard – Wydział Chemii
Bajszczak Jerzy – Wydział Budownictwa Lądowego
Barucki Tadeusz – Wydział Architektury
Bencat Jan - Wydział Budownictwa Lądowego
Boligłowa Krzysztof - Wydział Budownictwa Lądowego
Bosowski Marian – Wydział Mechaniczny
Bratkowski Andrzej Wojciech - Wydział Budownictwa Lądowego
Chabowski Zdzisław - Wydział Chemii
Dobrzański Janusz - Wydział Mechaniczny
Domski Jerzy – Wydział Budownictwa Wodnego
Duda Andrzej J. - Wydział Budownictwa Lądowego
Gąszczyk Zbigniew - Wydział Budownictwa Lądowego
Grodzki Edward – Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej
Hamarnik Andrzej - Wydział Mechaniczny
Kajfasz Stanisław - Wydział Budownictwa Lądowego, Wydział Budownictwa Wodnego
Kierski Bolesław – Wydział Inżynierii Lądowej
Kos Stanisław - Wydział Mechaniczny
Kowalski Tomasz - Wydział Mechaniczny
Lassota Józef - Wydział Mechaniczny
Loos Stanisław - Wydział Budownictwa Lądowego
Macias Jan - Wydział Budownictwa Lądowego
Markiewicz Mieczysław - Wydział Chemii
Martynuska Andrzej Jan - Wydział Mechaniczny
Marzec Karol - Wydział Mechaniczny
Masłowski Ryszard - Wydział Inżynierii Lądowej
Matyasik Antoni - Wydział Mechaniczny
Murzyn Tadeusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Orkisz Paweł - Wydział Mechaniczny
Pierzchała Krzysztof - Wydział Budownictwa Lądowego
Przytuła Romuald - Wydział Mechaniczny
Rusiniak Krzysztof - Wydział Mechaniczny
Ryszewski Czesław - Wydział Budownictwa Lądowego
Skalski Piotr - Wydział Budownictwa Lądowego
Stella-Sawicki Tomasz - Wydział Chemii
Surówka Edward - Wydział Mechaniczny
Suwara Tadeusz - Wydział Inżynierii Lądowej
Szczerek Marian Michał - Wydział Mechaniczny
Ściborowski Ryszard - Wydział Budownictwa Lądowego
Trawiński Zdzisław - Wydział Budownictwa Lądowego
Zając Tadeusz - Wydział Budownictwa Lądowego
Zimny Stanisław - Wydział Budownictwa Wodnego
Zuzak Krzysztof – Wydział Transportu